Recept na posílení imunity

IMG_1907

Náš běžný život se během pár dní změnil od základu. Jsme omezeni v našem každodenním snažení. Ale to je jedinečná šance pro ozdravení našeho životního stylu. Čím více zjednodušíme naše počínání, tím více energie ušetříme pro případný boj s nemocí.

Více spánku, méně jídla, dostatek teplých tekutin, dechová a jakákoli jiná čchi-kungová cvičení, vzájemná podpora a sdílení, a taky pravidelná dávka českého „korona“ humoru. A než aby nás ovládla panika, tak raději zaujmeme pozici „dutého bambusu ve větru“ a necháme všechno vyvanout.

A tady je pár akupresurních bodů, které se můžou hodit. Všechny vyobrazené body podpoří naši imunitu.

Navíc K27 uvolní oblast hrudníku a napomůže při dýchacích potížích. Najdete tyto dva body v jamkách těsně pod hrbolky klíčních kostí napravo a nalevo od hrudní kosti. C17 reguluje funkci brzlíku a zmírní pocity úzkosti. Leží uprostřed hrudní kosti mezi prsy.  C6 posílí při celkovém stavu slabosti a nachází se na půl cesty od pupku k stydké kosti. L3 posílí játra a zmírní bolesti hlavy, nachází se v úžlabí šlach mezi palcem a druhým prstem na obou nohou. A bod ST36 je jeden z univerzálních bodů, posílí celé tělo, tonizuje svaly, podpoří trávení a pomůže při únavě. Nahmatáte ho na šířku čtyř vašich prstů pod kolenem na vnější hraně holenní kosti zase na obou končetinách.

Jemně masírujte nebo tiskněte tyto body palcem po dobu maximálně 1-2 minut, opakovaně v průběhu dne. S intenzitou to nepřehánějte. Méně je mnohdy více.

Jinak přeji nám všem, abychom to ustáli co nejlépe.